Црногорски бизнисмен донира два милиона евра за Албанија

Од:

Претседателот на црногорскиот кошаркарски клуб Морнар, Ѓорѓије Павичевиќ донираше два милиона евра за помош на жртвите од земјотресот во Албанија.

На страницата на Инстаграм на „Баскетбол без граници“ е објавено дека претседателот на клубот „Морнар“ одлучил да донира два милиона евра за да помогне на Албанија.

Павичевиќ е познат како голем филантроп и хуманист. Минатиот месец тој изгради детско игралиште во градот Бар, Црна Гора.

Би можело да ве интересира

Ѓукановиќ ќе предложи мандатар за новата влада до 23 октомври

А1он

(ВИДЕО) Абазовиќ во црногорскиот парламент: Нема место за реваншизам, само за правдата и за вистината

А1он

Албанците први во Европа и четврти во светот по барање азил, претседателот Мета вели: Доста е

А1он

Црна Гора е најголемото жариште на Ковид-19 на Балканот

А1он

ВИДЕО: Црна Гора наскоро треба да добие нова Влада – Кривокапиќ поддржан за мандатар, Бечиќ ќе го води Парламентот

Горјан Грнчаровски

Конститутивна седница на новиот состав на Парламентот на Црна Гора

Ана Ололовска