Црн рекорд во Србија, најмногу заразени од почетокот на пандемијата

Од:

Во последните 24 часа, во Србија за коронавирус се тестирале вкупно 26.292 лица, од кои позитивни резултати добиле 8.467, додека 45 лица починале.

На респиратор се 251 пациенти.

Вчера, од вкупно 16.449 тестирани, позитивни беа 4.103, додека починаа 19 лица. На респиратор беа 108 пациенти.

Би можело да ве интересира

Османи: Во Србија е убиен Борис Тадиќ

А1он

Кристофер Хил нов амбасадор на САД во Србија

Почина актерот Марко Живиќ, ја изгуби битката со ковид

А1он

У21: Србија продолжува со нов селектор во евроквалификациите

А1он

Ескобар: Дијалогот Белград – Приштина го води ЕУ со поддршка на САД

А1он

СЗО ја запре постапката за итно одбрување на Спутник В