Црн епилог: Четворица загинати и осумина повредени во сообраќајката во Бугарија

Од:

Бугарската полиција извести дека во сообраќајна несреќа меѓу автобус со романска регистрација и автомобил со холандска регистрација што се случила ноќеска околу 2 часот на патот Велико Трново – Русе во Бугарија, во делот меѓу селата Куцина и Поликраиште загинале 4 патници од автобусот, а 8 се повредени.

dobivaj vesti na viber

Автобусот бил управуван од турски државјанин, кој удрил во патничкиот автомобил, кој бил запрен, а потоа удрил во дрво. Еден од повредените е пренесен во болницата во Велико Трново. За среќа нема повредени патници од автомобилот.

Би можело да ве интересира

Истрагата утврди: Возачот изгубил контрола над автобусот од Полска

Во превртениот полски автобусот имало 3 свештеници и 6 калуѓерки

Горан Наумовски

Сите настрадани во автобуската несреќа во Хрватска се полски државјани, соопшти полското МВР

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на загинатите и повредените во автобуската несреќа во Хрватска

Горан Наумовски

Романски автобус излетал од пат во Бугарија, тројца загинати

Горан Наумовски

Најмалку 11 лица загинаа, a 34 се повредени во автобуска несреќа во Хрватска

Горан Наумовски