Четврта доживотна казна во Србија: Се обидел да силува жена, па со кујнски нож ја избодел до смрт

Од:

Апелациониот суд во Крагуевац, по жалба на Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, го осуди на доживотен затвор В.Ј. кој со кујнски нож ја убил сопругата на Р.К. (87).

dobivaj vesti na viber

Како што дознава „Телеграф.рс“, обвинетиот се обидел да ја силува жената, но кога таа се одбранила, тој ја прободел со сечило. Убиството се случило во селото Речица кај Пожаревац.

Вишото јавно обвинителство во Пожаревац поднесе жалба на одлуката на судот дека В.Ј. е осуден на 20 години, па Апелациониот суд во Крагуевац го осуди на доживотен затвор.

Инаку, ова е четврта казна доживотен затвор во Србија.

Би можело да ве интересира

Учениците насилници од Трстеник избркани

Катерина Павлова-Николовска

Поради насилство во училиштата просветарите во Србија ја прекинуваат наставата

А1он

Во Србија од 1 јануари поскапува струјата за осум и гасот за 11 отсто

А1он

Пресврт на Србија во судиското надополнување

А1он

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Филмско апсење во Белград: Пронајдени 100 килограми кокаин

Ана Ололовска