Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице

Од:

Четири лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи утринава околу пет часот во близина на Ужице, пренесе Бета повикувајќи се на Блиц.

dobivaj vesti na viber

Сите жртви загинале во џип БМВ со словенечки регистарски таблички, кој се превртел на патот Ужице – Златибор кај каменоломот Сурдук, на неколку километри од Ужице.

Тројца млади мажи починале на лице место, додека четвртиот со тешки повреди е префрлен во Општата болница во Ужице, каде по кратко време починал.

Би можело да ве интересира

Петмина повредени во сообраќајка во Кочанско

Горан Наумовски

Малолетници украле „голф“ па предизвикале сообраќајка

Двајца загинати во сообраќајка во Струмичко

Тешко повреден пешак во скопско

Струмичанец изгубил контрола над возилото и излетал од пат

Загина велосипедист на скопската обиколница

Горан Наумовски