Четворица Бугари уапсени во Кампала поради фалсификувани банкарски картички

Од:

Четворица бугарски државјани се уапсени во главниот град на Уганда, Кампала поради повлекување на пари од банкомати со фалсификувани банкарски картички.

При апсењето на бугарските државјани, кај нив биле проинајдени 45 фалсификувани картички и листа со 45 пин кодови.

Се претпоставува дека приведените повлекувале пари од четирите локални банки.

Сеуште не се наведува колку пари успеале да повлечат приведените Бугари.

Би можело да ве интересира

Дрон со експлозив пронајден на брегот на бугарско одморалиште

ВИДЕО: Најмалку седум жртви во полавите во Грција, Турција и во Бугарија

Катерина Ѓуровски

Габриел: Скопје треба да ги исполни обврските што ги презеде

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Убиен познат бугарски бизнисмен

Бугаринот избоден во Скопје: Им благодарам на лекарите што ми го спасија животот

Катерина Ѓуровски

Мајката на 29-годишниот прободен навивач од Бугарија раскажа што се случило – „Ѓаволчето е живо, можеше и полошо“

А1он