Четиригодишно девојче почина во Босна, било затворено со часови во автомобил

Од:

Четиригодишно девојче почина во околината на Бања Лука откако со часови било заклучено во автоимобил.

Од обвинителството во Бања Лука потврдуваат дека ја истражуваат смртта на детето кое вчера било пронајдено во автомобилот паркиран во дворот на семејната куќа.

Според извор од истрагата, девојчето починало од превисоките температури, а нејасно е како нејзиното семејство ја оставило сама во автомобилот.

Направена е обдукција на телото за точно да се утврдат околностите причината за смртта.

Би можело да ве интересира

Почина писателот Василе Димески

Почина Милан Миња Субота

На 81 година почина сер Клајв Синклер

Почина Душан Дуда Ивковиќ

Катерина Павлова-Николовска

28-годишен кумановец почина по пад од хотелски балкон во Тирана

Катерина Павлова-Николовска

Почина познатиот грчки композитор Микис Теодоракис

Катерина Павлова-Николовска