Целодневен штрајк на приштинскиот аеродром во среда

Од:

На 21 август најавен е целодневен штрајк на аеродромот во Приштина, соопштија од Независниот синдикат на вработените на тој аеродром.

Од друга страна, меѓународниот аеродром „Адем Јашари“ во Шриштина соопшти дека и покрај најавениот штрајк на вработените сите летови меѓу 19 и 21 август ќе бидат реализирани.

Вработените на аеродромот денеска беа еден час во штрајк. За утре е најавен штрајк што ќе трае од 8 до 10 часот.

Би можело да ве интересира

Хоџај: Пацоли го доведе во прашање признавањето на Косово

Над 42 илјади пријави од косовски печалбари за гласање на изборите на 6 октомври

Ана Ололовска

Курти: Косово сега не е во можност да и се придружи на Албанија

Ана Ололовска

КосоваПрес: Српски тајни служби во северно Косово ги набљудуваат КФОР, Еулекс и полицијата

Ана Ололовска

Двајца водачи на ОВК на распит пред Специјалниот суд за воени злосторства во Косово

Ана Ололовска

Скот: САД сакаат Косово да ги укине таксите за да се придвижи дијалогот со Србија

Ана Ололовска