Брнабиќ објави слика од обесена кукла на Вучиќ: „Како им го објаснувате ова на децата?“

Од:

На петтиот протест „Србија против насилството“ во саботата на улиците на Белград излегоа десетици илјади луѓе кои во поворка низ централните улици на градот го опколија седиштето на претседателот на Србија. Тие сметаат дека власта е одговорна за зголемувањето и толерирањето на насилството во општеството и оставија бројни пораки со критики и повици тој да се повлече.

Српската премиерка Ана Брнабиќ на Твитер објави фотографија од обесена кукла која личи на Александар Вучиќ.

„Како им го објаснувате ова на децата? Мојот син има 4 години. Јас сум „татко“ за вас што промовирате потолерантно општество – и не знам како да му објаснам. Вучиќ е пријател, татко, син… човек кој дава сè за да ја направи Србија посилна. Имате поинаква визија – Добро, но бесење, а се борите против насилството?“, напиша Брнабиќ.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога