Брачен пар загина, нивната внука е тешко повредена во сообраќајна несреќа во БиХ

Од:

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи денесka на автопатот Сараево-Тузла, брачен пар од Бановиќ загина, а едно дете е тешко повредено, соопшти полицијата од кантонот Зеница-Добој.

Според сараевскиот портал Аваз.ба, Казафер Бечиќ и неговата сопруга од Бановиќ загинале, а нивната внука е во критична состојба.

Во несреќата учествувале цистерна и автомобил „Пасат“, а како резултат на силниот удар, возачот на автомобилот останал заглавен во разбиеното возило, по што интервенирале пожарникарите.

Возачот на цистерната не е повреден.

Би можело да ве интересира

Фон дер Лајен: БиХ не може кон ЕУ без реформи на изборниот закон

А1он

Обвинителство на БиХ: Директорот на ОБА ја прислушкувал главната обвинителка

Ана Ололовска

ЕУ и ОБСЕ бараат истрага за злоупотреба на власта во аферата со шефот на Агенцијата за разузнавање на БиХ

А1он

Државната обвинителка на БиХ тврди дека пет години е незаконски следена и прислушкувана

Ана Ололовска

Шмит: Сега само ја следам состојбата во БиХ, потоа ќе преземам чекори

Ана Ололовска

Шмит: Претставниците на народите и на партиите да се договорат за изборната реформа во БиХ

Ана Ололовска