Брачен пар загина, нивната внука е тешко повредена во сообраќајна несреќа во БиХ

Од:

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи денесka на автопатот Сараево-Тузла, брачен пар од Бановиќ загина, а едно дете е тешко повредено, соопшти полицијата од кантонот Зеница-Добој.

Според сараевскиот портал Аваз.ба, Казафер Бечиќ и неговата сопруга од Бановиќ загинале, а нивната внука е во критична состојба.

Во несреќата учествувале цистерна и автомобил „Пасат“, а како резултат на силниот удар, возачот на автомобилот останал заглавен во разбиеното возило, по што интервенирале пожарникарите.

Возачот на цистерната не е повреден.

Би можело да ве интересира

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Ана Ололовска

Ѓукановиќ: Обид за отцепување на Република Српска води кон војна

Ана Ололовска

Ѓукановиќ: Не одам во Сараево, ќе дојдам во Сребреница

Ана Ололовска

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

Ана Ололовска

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

Ана Ололовска