БиХ: Снег падна во повеќе општини во Босанска Краина и Чемерно

Од:

Во повеќето градови во БиХ температурите на воздухот се под просекот за мај, а за време на викендот и денеска, на некои места падна и снег.

Заснежи во Босанска Краина – Приједор, Босански Петров и Цазин, а има снег и во Чемерно.

Снегот ги покри зелените гранки на овошките и ги загрижи земјоделците. Температурата на воздухот не надминува пет степени. Облачно време со повремени дождови се предвидува и за наредните денови.

Снег вчера падна и на загрепско излетничко место Сљеме. Температурата на воздухот во одредени делови на Хрватска беше околу нула степени.

Би можело да ве интересира

ХРВ: Етничката дискриминација е клучна пречка во БиХ

Ана Ололовска

Да им се одземе моќта на политичарите е најдобар бунт

Ана Ололовска

Изетбеговиќ, Комшиќ и Радончиќ договорија коалиција на државно ниво и за Кантонот Сараево

Ана Ололовска

БиХ набавува четири нови хеликоптери од САД

Ана Ололовска

Додик и Ердоган разговарале за формирањето на Советот на министри

Ана Ололовска

Совет на ЕУ: БиХ во моментов не ги исполнува политичките критериуми

Ана Ололовска