Белградските студенти кои ќе вакцинираат ќе добиваат влезници за Егзит

Од:

За да ги мотовира граѓаните на вакцинација Градот Белград подготува за жителите на главниот српски град различни поклони изјави денеска заменикот градоначалник Горан Весиќ. Тој вели дека за студентите кои ќе примат вакцина против Ковид-19 ќе бидат доделени влезници за театарски претставни, но и за фестивалот Егзит.

Весиќ вели дека досега во Белград се вакцинирани 721.000 лица.

„Нашата цел е до крајот од јуни да имаме 750.000 вакцинирани. Втора доза имаат примено 624.000 луѓе. Задоволни сме од степенот на вакцинација“ – вели Весиќ.

Би можело да ве интересира

Од денеска во Србија е достапен дигиталниот зелен сертификат

Драматична состојба со Ковид-19 во Врање, шопингот на Македонците една од причините

Катерина Павлова-Николовска

Србија денеска добива 100 илјади нови дози од руската вакцина Спутник

Катерина Павлова-Николовска