Бебе извлечено од Морача, жена се удави

Од:

Бебе е извлечено од реката Морача, во Подгорица, додека 62-годишна жена се удави.

Вака за црногорски „Вијести“ велат од Полициската управа, објаснувајќи дека околу 11.20 часот биле известени дека во реката биле забележани жена и бебе.

Според истите информации, бебето било извлечено од водата од граѓани. Тоа е пренесена во Детската болница.

Како што пренесуваат медиумите, се претпоставува дека бабата со внукот во раце скокнала во Морача од мостот Блаж Јовановиќ.

Би можело да ве интересира

Стотици ученици добија нула поени на матурскиот испит по јазик во Црна Гора

Ана Ололовска

ВИДЕО: Новиот црногорски претседател ја презеде функцијата

Новиот црногроски претседател денеска ја презема должноста

Маж од Улцињ со глисер уби нуркач

Будва воведе ново правило за туристите: Внимавајте, казната е 200 евра

Ана Ололовска

Се затресе тлото на Црна Гора

Горан Наумовски