Авион принудно слета во Дубровник откако патник починал од инфаркт

Од:

Патнички авион кој летал од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам, денеска насилно слетал во Дубровник откако еден од патниците починал од срцев удар.

Информациите за итно слетување на авионот за локалните медиуми ги потврди директорот на аеродромот во Дубровник Франо Луетич. Тој рече дека за патниците кои морале да се симнат на аеродромот во Дубровник, ќе пристигне друг авион, кој ќе ги однесе во Египет.

Би можело да ве интересира

Потврдено: Еден заразен со коронавирус во Хрватска

Ана Ололовска

Девет лица хоспитализирани во Риека под сомнение дека се заразени со коронавирус

Ана Ололовска

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

А1он

На карневал во Хрватска запалени кукли на истополов пар со дете

Ана Ололовска

Поради екскурзија во Италија гимназијалци од Пула се наоѓаат во куќен карантин

Ана Ололовска

Хрватските власти апелираат училиштата да ги откажат патувањата во Италија

Ана Ололовска