Авион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

Од:

Авион Ербас А 320-232 на Туркиш ерлајнс, кој летал од Истанбул, утрово при слетување на аеродромот во Дубровник пријавил проблем со хидрауличниот систем на шасијата.

Како што јавија локалните медиуми, пријавено е дека авионот слетал со отворени врати.

Иако сите итни служби биле вклучени на готовност, авионот слетал безбедно околу 8 часот, без каква било интервенција.

Би можело да ве интересира

Во Хрватска протести поради насилството врз девојчињата и жените

Ана Ололовска

Грабар-Китаровиќ: Нема изборна кампања, нема потреба од средби со граѓани

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инциденти во хрватскиот Сабор, опозициски пратеник изнесен од обезбедувањето, премиерот доби ќесa со ѓубре

Загреб постави семафор за пешаците кои не креваат глава од телефонот

Штрајк во хрватските основни и средни училишта

Ана Ололовска

Идната година во Хрватска ќе се организира самит ЕУ-Западен Балкан

Ана Ололовска