Атина: Цела полициска станица, сосе приведените, во карантин поради заразен албански државјанин

Од:

Во 14-дневен карантин се шест полицајци и сите упасени лица кои биле во притвор во атинската полициска станица „Омонија“, откако еден уапсен Албанец кој требало да биде депортиран од Грција, било потврдено дека е позитивен на коронавирусот, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Според истите информации, уапсениот утрово имал покачена температура, бил пренесен во болница и тестиран за Ковид-19, а по позитивниот резултат во карантин се сите шест полицајци кои биле во контакт со него, како и останатите уапсени во полициската станица.

Би можело да ве интересира

Мицотакис за европската перспективата на Западен Балкан: Време е ЕУ да испорача

А1он

Бајден: Пандемијата на невакцинираните мора да престане, невакцинираните ја загрозуваатт економијата

А1он

Промени во грчкиот Кривичен законик – построги казни за одредени кривични дела

А1он

Норвешка ги укинува сите ограничувања воведени поради пандемијата на Ковид-19

А1он

Во Русија најмногу починати од Ковид-19 за еден ден

Ана Ололовска

СЗО препорача коктел од антитела против Kовид-19

Ана Ололовска