Анонимус Грција тврдат дека хакирале турски сајтови

Од:

Како одговор на нападите на грчки владини сајтови од турска хакерска група, Анонимус Грција, попладнево излегоа со тврдење дека хакирале турски сајтови, меѓу кои и мејл сервиси на турската полиција, на турската разузнавачка служба, на бројот 112 за итни случаи, како и на весници, јави дописничката на МИА од Атина.

-Како што Турците удрија вчера, така ние ден подоцна одговараме. Информираме дека нападите сега почнуваат, напишаа Анонимус Грција.

Претходно, турските хакери „Anka Neferler“ ја презедоа одговорноста за проблемите што синоќа се појавија на неколку грчки владини сајтови, тврдејќи дека извршиле хакерски напад.

Би можело да ве интересира

Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Турција: Најмалку осум загинати во земјотресот, 21 повреден

Ана Ололовска

Земјотрес од 6,7 по Рихтер на границата меѓу Иран и Турција

Ана Ололовска

Ердоган: Турција ќе дејствува поодлучно во Сирија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лансирани ракети кон руски Сухој над Идлиб, пилотот успеа да ги избегне

Предраг Петровиќ

Ердоган: Тоа што се случува во Идлиб во моментов може да се нарече војна

Ана Ололовска