Анкара: 26-годишно момче во кома

Од:

Илјадници антивладини демонстранти повторно попладнево се собираат на истанбулскиот плоштад Таксим. На различни точки околу плоштадот се разместени полицајци.

Некои демонстранти кренале барикади околу паркот Гези на Таксим, каде се фокусирани двонеделните судири меѓу демонстрантите и властите.

Турската приватна телевизија НТВ пренесе дека 26-годишно момче е во кома, откако било рането за време на протесатите во Анкара.

Момчето има срцева активност, но неговото семејство било информирано дека тој се наоѓа во состојба на мозочна смрт.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во пожарите во Турција досега загинаа четири лица, евакуирани стотици луѓе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Страотен пожар беснее и кај Бодрум, стотици туристи евакуирани од хотелите

Жарко Настоски

ВИДЕО: Најмалку едно лице загина, а 62 се повредени во пожарот кај Анталија

Ана Ололовска

Поради пожарите во регионот на Анталија, Османи не оди во 500 километри оддалечената Анкара

Жарко Настоски

ВИДЕО: Голем шумски пожар во турското одморалиште Сиде – изгореа села, хотелите без струја и вода

Жарко Настоски

ЕУ со осуда за случувањата во Вароша

Ана Ололовска

Leave a Comment

eight + 4 =