Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

Од:

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ ја прими денеска и втората доза од вакцината на Фајзер. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се приајвуваат за вакцинацијата.

„Верувам во вакцинацијата и во нашите институции. Ги повикувам граѓаните да се пријавуваат затоа што со заеднички сили можеме да победиме“ – напиша Брнабиќ на профилите на социјалните мрежи.

Ана Брнабиќ првата доза од вакцината ја прими на 24. декември со што стана првиот европски премиер што се вакцинирал.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ: Косово е последното гето во Европа

Горан Наумовски

Брнабиќ му одговори на Курти: „Она што тој го доживува како закана се нашите повици за мир“

Брнабиќ: Ги спасивме животите на Вучиќ и неговото семејство

Брнабиќ повика да се заштеди струја: Бев со ролка во Владата

А1он

Брнабиќ: 10 полицајци се повредени во нередите, има 64 приведени

150 европратеници ги повикаа Вучиќ и Брнабиќ да овозможат одржување на Европрајд маршот во Белград