Албански државјани уапсени во Италија и во Лондон поради шверц на дрога

Од:

Италијанската полиција уапсила албански државјанин откако бил откриен со 400 килограми марихуана, чија вредност на нарко пазарот достигнува вредност од четири милиони евра, објавија албанските медиуми.

Повикувајќи се на италијанската полиција додаваат дека полицијата Албанецот го уапсила на брод натоварен со дрога, неколку милји од брегот на Бриндизи.

Дрогата била транспортирана од Албанија.

Според медиумите полицијата во Лондон уапсила двајца албански државјани на 21 и 23- годишна возраст во чиј стан пронашла и запленила над 100 пакувања со кокаин, вага и други апарати, 60 илјади фунти, огнено оружје и муниција.

Пред два дена, во западниот дел на Лондон уапсени се двајца албански државјани на 41 и 29-годишна возрат. Во акцијата полицијата заплениле 80 килограми кокаин и 400 илјади фунти.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тројца приведени на нива со сто стебла канабис сатива

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 2000 стебла марихуана во околината на Виена, приведени три лица

Ана Ололовска

Актерката Силвија Стојановска осудена на 3,6 години затвор, партнерот Будисавјевиќ доби 7 години

Ана Ололовска

Полицијата откри насад со околу 900 стебла канабис во охридско, приведени две лица

Ана Ололовска

Рама: Албанија во 2030 година ќе ја однесеме на врвот, таму каде што заслужува да биде

Ана Ололовска

Приведени дилери од Скопје и Охрид, пронајден амфетамин

Ана Ололовска