Аџиќ: Од мај Црна Гора заплени повеќе цигари, отколку која било друга земја во Европа

Од:

Од мај годинава надлежните институции во Црна Гора заплениле повеќе цигари, отколку која било друга земја во Европа, тврди министерот за внатрешни работи Филип Аџиќ.

dobivaj vesti na viber

Во Барското пристаниште одземени се осум контејнери, приближно четири илјади пакети со цигари, чија вредност изнесува околу 3,5 милиони евра.

Аџиќ најави дека ќе продолжат активностите на надлежните институции, насочени кон борбата против шверц со цигари.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Црна Гора предлага учебната година да почне на 5 септември

А1он

Ненад Калуѓеровиќ на распит во црногорското обвинителството

Комеморација за жртвите од масакрот во Цетиње

Катерина Павлова-Николовска

Кој е човекот кој го застрела убиецот од Цетиње: Бил суден за убиство, осомничен за тероризам

Полицијата преговара со Ненад Калуѓеровиќ да се предаде: Убиецот го ранил полицаец, па тој го докрајчил

Помрачување на умот-кај убиецот од Цетиње имало еден сомнителен детаљ

Предраг Петровиќ