800 килограми експлозивен материјал пронајдени на Закинтос

Од:

Во напуштена куќа во село на грчкиот остров Закинтос, полицијата пронашла 800 килограми амониум нитрат, објавија грчките медиуми.

Според локалните медиуми од островот, експлозивниот материјал бил спакуван во 32 пакувања по 25 килограми, а куќата во која што бил пронајден е напуштена откако изгорела во пожар, кој пред неколку години го зафати овој дел на Закинтос.

Би можело да ве интересира

Новороденче со Ковид-19 приклучено на апарати во Грција, пак се полнат атинските болници

Жарко Настоски

ВИДЕО: Седумгодишно дете загина во пожар во бегалски камп во близина на Атина

Дводневен штрајк на 13 поморски синдикати во Грција

Ана Ололовска

Со бои и летоци нападнати грчка телевизија и канцеларијата на министерката за образование во Атина

Ана Ололовска

Грција разговара со десет земји за сертификатот за вакцинација

Ана Ололовска

Уапсен познат грчки актер и режисер и поранешен директор на Националниот театар – се товари за силувања

Ана Ололовска