72-годишна жена уапсена поради софтвер за прислушкување

Од:

Грчката полиција уапси 72-годишна жена, која се рекламирала на Интернет, дека поседува софтвер за прислушкување на мобилни телефони и снимање на телефонски разговори.

Жената била сопственик на фирма, со седиште во Атина.

Властите на нејзината Интернет страница откриле понуди за софтверски услуги за прислушкување на разговори преку мобилен телефон и за чистање на СМС пораки.

Гркинката е обвинета за нарушување на тајноста на телефонските разговори.

Би можело да ве интересира

Состанок на Света Гора по ширењето на коронавирусот

Ана Ололовска

Со хеликоптер спасени шест лица заглавени во грчко планинско село од невреме

Ана Ололовска

Дендиас: Турција да даде опипливи знаци на почитување на меѓународното право

Ана Ололовска

САД: Мапата на грчкиот континентален појас нема правно значење

Ана Ололовска

Митаракис: Одговорните за пожарот во Мориа ќе се соочат со грчката правда – затвор, па протерување

А1он

Заразени со коронавирусот 243 бегалци и мигранти на Лезбос, регистрирани осум случаи и на Света Гора

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × four =