7.095 нови случаи на инфекција со коронавирусот во Хрватска

Од:

Во последните 24 часа се регистрирани 7.095 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во Хрватска денеска е вкупно 63.587.

dobivaj vesti na viber

Од нив, 1.860 пациенти се во болница, од кои 201 се на респиратор.

Во последното деноноќие починале 36 лица.

Би можело да ве интересира

Грлиќ Радман: НАТО посилно да се ангажира во Западен Балкан

Хрватска одобри воведување на еврото во 2023 година

А1он

Повеќе од 18.000 случаи на коронавирус потврдени во Северна Кореја

Ана Ололовска

Протести и контрапротести во Хрватска околу правото на абортус

А1он

Бајден: Еден милион починати поради Ковид-19 е трагична пресвртница

А1он

СЗО: Смртните случаи од Ковид-19 во Европа веќе се над два милиона

Ана Ололовска