15 патници од српскиот автобус се задржани на лекување во Солун

Од:

Бојан Милосављевиќ, сопственикот на туристичката агенција од Ниш, “Skaj end San”, за Танјуг изјави дека дел од патниците кои сакале да го продолжат одморот по несреќата отишле на Ставрос. Тој прецизираше дека патниците сакале со автобус да заминат до Ставрос, каде што бил планиран одморот.

Милосављевиќ претходно изјави за Танјуг дека 15 патници од автобусот на агенцијата, кој вчера утро имаше несреќа на автопатот Атина-Солун, во близина на граничниот премин Евзони, се задржани на лекување во Солун, додека еден решил да ја напушти болницата со претставникот на агенцијата на негова одговорност.

Би можело да ве интересира

Земјотресот ја погоди Србија

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

Во Србија просечна плата во септември 735 евра, половина од вработените зеле помалку од 560 евра

Орце Костов

Србија се пласира на ЕУРО 24

Хорор во Србија: Ја убил сопругата, ја ранил љубовницата и се самоубил

Катерина Ѓуровски