15-годишно девојче загина во сообраќајна несреќа во Бугарија, возачот не поседувал дозвола

Од:

На патот Вратца-Орјахово, синоќа, 15 годишно девојче загина во сообраќајна несреќа откако 19 годишниот возач, кој не биле оспособен да управува со возила, наеднаш ја изгубил контролата и се превртел автомобилот.

Според првичните информации, во автомобилот се наоѓале четворица млади на возраст oд 14 и 20 години.

15-годишното девојче починало на лице место, додека возачот е повреден, пренесоа бугарските медиуми.

Собраќајната несреќа се случила помеѓу селата Баница и Мрамор.

Би можело да ве интересира

Две доживотни затворски казни за нападот во Бургас врз израелските туристи

Ана Ололовска

Во Бугарија потврдени 44 нови случаи на коронавирус

Ана Ололовска

Бугарскиот претседател Радев Радев најави дека вето на измените на изборниот закон

А1он

ВИДЕО: Борисов „ги чести“ пензионерите со по 25 евра

Горјан Грнчаровски

ВИДЕО: Хорор во Бугарија – познат насилник си ја запалил сопругата додека спиела

Горјан Грнчаровски

Започна учебната година во Бугарија, маските не се задолжителни за време на наставата

Горјан Грнчаровски