Жешко во Вегас: Почнува трката за порно Оскарите

Од:

Најпознатите фаци на порно индустријата ќе го окупираат по 37 пат Лас Вегас за доделување на наградите за најдобри порно актери.

Како и на регуларните Оскари, така и овде перформерите се поделени во повеќе категории. Постојат стандардни награди: Најдобар актер и актерка, награда за животно дело..Но и оние не толку стандрадни како: награда за најдобра оргија, најдобра геј/лезбо сцена.

Освен по категориите, церемонијата за овие награди нема да се разликува многу од стандардните доделувања како што се Оскар, Еми, Греми.

Порно ѕвездите ќе бидат дочекани од бројни фанови на црвениот килим, тука ќе се даваат изјави пред новинарите, а ќе има и говори на благодарност, кои верувале или не, звучат слично како тие на Оскарите.

-Се чувствувам како да сонувам. Поради ова влегов во овој бизнис. Благодарам на сите кои ме поддржуваа, рече минатата година Бруклин Ли додека ја примаше наградата.

Оние кои ќе бидат наградени добиваат јак ветер во грбот за продолжување на кариерата. Одеднаш цената за една нивна сцена расте за 200 до 300 насто, со оглед дека сите сакаат да соработуваат со нив.

Овогодинешните порно Оскари ќе ги водат порно ѕвездите Ники Бенц и Емили Блум.

Би можело да ве интересира

„Порнхаб“ го издава првиот филм кој не е само за возрасна публика

А1он

Избришана порнографската група на Телеграм

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Чулев: Имаме релевантни сознанија за луѓе што ја менаџирале „Јавна соба“, но поради истрагата не кажуваме конкретни имиња

Маја Илиевска-Пачемска

Администраторот на „Јавна соба“: Целта не ни беше порнографија, ситуацијата излезе од контрола

Мери Јордановска

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „јавна соба“ на „Телеграм“

Ана Ололовска

Вирус ја активира камерата на компјутерот додека гледате порно

А1он