Жерар Депардје формално обвинет дека силувал млада актерка, тој негира

Од:

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) и формално е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, откако француското обвинителство повторно го отвори случајот. Депардје ги негира наводите.

Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, велејќи дека и претходно била силувана и оти во два наврати тоа се случило во куќата на Депардје во Париз. Според извор од истрагата, актерот бил куќен пријател на семејството на девојката.

Обвинителот тогаш ја затворил истрагата, но летото 2020 година, девојката успеала да ги убеди органите повторно да ја отворат постапката.

Депардје не е во притвор, но тој се наоѓа под судски надзор. Неговиот адвокат, Ерв Темим, изјави дека тој „целосно ги отфрла обвинувањата“.

Би можело да ве интересира

Елизабет Харли одрече дека со синот ѝ ќе снимаат свое реално шоу

Ана Ололовска

Пластичен хирург ѝ ги зголемил градите на Шерон Стоун без нејзина согласност

Ана Ололовска

Ема Стоун стана мајка

Ана Ололовска

Братучед на пејачот Фарел Вилијамс, еден од убиените две лица во Вирџинија Бич

Ана Ололовска

Вуди Ален проговори за наводите за сексуална злоупотреба на Дилан Фароу

Ана Ололовска

Џесика Алба околу тоа – зошто се оттргнала од актерството?

Ана Ололовска