Жарко Лаушевиќ боледуваше од рак на белите дробови

Од:

Жарко Лаушевиќ боледуваше од рак на белите дробови, од кој почина денеска, на 63-годишна возраст.

Се лекуваше во КБЦ Бежанијска коса, каде редовно примаше терапија.

Големиот Лаушевиќ херојски се бореше со својата болест. Tоj последното појавување во јавноста го имаше пред 37 дена, кога на крајот од премиерата на филмот „Хероите на Халиард“ и се поклони на публиката.

Токму овие фотографии ја расплакаа јавноста.

Од големиот актер се простуваат бројни јавни личности, пријатели и негови обожаватели.

Би можело да ве интересира

Почина глумецот Жарко Лаушевиќ – по долга борба со тешката болест

Лаушевиќ итно е хоспитализиран

Горан Наумовски

Актерот Жарко Лаушевиќ се повредил со секира на снимање

Жарко Настоски

Жарко Лаушевиќ во својот дневник од затвор пишува за сексуалното искуство „позади решетките“

Наум Локоски

(ВИДЕО) Жарко Лаушевиќ: Човек никогаш не може да предвиди што ќе му се случи во животот

Наум Локоски