Заспал в такси, па се разбудил во друг крај на земјата

Од:

Шкот од Единбург влегол в такси, заспал, па се разбудил на друг крај од Шкотска, нему сосем непознат.

Човекот во пет часот изутрина излегол од дискотеката близу својот дом и требало да мине само три километри. Наместо тоа, возачот дури по 180 километри возење, забележал дека клиентот му заспал, па го разбудил.

Сметката од тоа возење била 400 фунти (околу 450 евра).

Тогаш, заспаниот патник сфатил дека не знае каде се наоѓа, па со помош својот мобилен и повеќе автобуси, трамваи и возови, по седум часа се вратил во Единбург.

Би можело да ве интересира

Пронајдени фосили стари 310 милиони години

Рекорд: Според документите, Индиец има 123 години и еден месец

Ана Ололовска

Сопругата на бугарски кечер снимена в кревет со друг билдер

Ана Ололовска

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Ана Ололовска

Моќна претсмртна порака: Не се нервирајте за ситници и сакајте ги блиските

Ана Ололовска

ВИДЕО: Руската бездомничка која со својот глас го освојува светот

Ана Ололовска