Закерберг со селфи на Акропол ја слави годишнината од брак

Од:

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг одбра седумгодишнината од бракот со Присила Чан да ја прослави во Атина и со селфи фотографија од Акропол, да ги извести корисниците на социјалната мрежа.

– Прославувајќи седум години среќен брак во храмот за божицата на мудроста, напиша Закерберг на Фејсбук, објавувајќи го селфито од Партенон со неговата сопруга.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, ненадејната посета на Закерберг на грчката престолнина ги преплави медиумите во Грција, а она што предизвика коментари и шеги, како на социјалните мрежи така и во дел од грчките портали е тоа што иако Закерберг е чекиран на Акропол, локацијата е Перистери, односно населба во западниот дел на Атина, што е на најмалку осум километри оддалеченост од Акропол.

Би можело да ве интересира

Фејсбук го модифицира софтверот за препознавање лица

Ана Ололовска

„Прислушкувањето“ на Фејсбук под лупа на ЕУ

Ана Ололовска

Фејсбук ќе плати казна од пет милијарди долари на ФТЦ

Ана Ололовска

Американските власти почнаа истрага против Гугл, Епл, Фејсбук и Амазон

Ана Ололовска

ФТЦ го казни Фејсбук со пет милијарди долари

Ана Ололовска

Американско регулаторно тело бара „Фејсбук“ да се откаже од криптовалутата

Ана Ололовска