Закажана премиерата на новата серија под наслов „Живи мртовци“

Од:

Веднаш по завршувањето на 10. сезона од оригиналната ТВ-серија „Живи мртовци“, следува сосем нова насока под истиов наслов. Новата серија се надоврзува на крајот од последната епизода, ама станува збор за нова приказна со нови главни ликови.

Се работи за „Живи мртовци: Светот одонде“ (The Walking Dead: World Beyond), чијашто пилот-епизода е закажана за 12 април годинава.

Главните улоги ќе ги глумат Анет Махендру, Алија Ројал, Нико Торторела и други. Меѓу попознатите глумци, како епизоден лик се најавува и Џулија Ормонд.

Претходно имаше неколку обиди за спин-оф продолженија под насловот „Живи мртовци“, но од новата серија, според познавачи, се очекува повеќе.

Би можело да ве интересира

Коронавирусот го запре снимањето на „Невозможна мисија 7″

Ана Ололовска

Џесика Честејн и Еди Редмејн во нов трилер на Нетфликс

Ана Ололовска

ВИДЕО: Листа филмови од оскаровецот Бонг Џун-хо

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ал Пачино првпат во долгометражна ТВ-серија

Ана Ололовска

Беше ѕвезда во популарната серија: Згодната „чуварка“ е непрепознатлива поради вишокот на килограми

Ана Ололовска

„Пријатели“ повторно заедно по 15 години

Ана Ололовска