За време на полетувањето од Лос Анџелес до Сиетл, ја отворил вратата на авионот и скокнал надвор

Од:

Патник на „Делта ерлајнс“ бил уапсен откако отворил една од вратите на авионот и се лизнал на тобоганот за итен излез додека авионот се подготвувал да полета од Лос Анџелес за Сиетл, јавува Си-Ен-Ен.

Инцидентот на летот 1714 на Делта се случил околу 10:40 часот по локално време во саботата додека авионот бил паркиран на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес.

Боингот 737 бил на пистата и чекал полетување кога патник излегол од авионот откако го активирал тобоганот за излез за итни случаи, соопшти ФАА. Патникот првично бил приведен од персоналот на Делта пред да биде уапсен од локалните полициски сили, се вели во соопштението. Федералната управа за авијација го истражува инцидентот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Две лица загинаа во пад на мал авион во Америка

Ана Ололовска

Напад со нож во Кливленд, ранети тројца полицајци

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Америка го доби она што и требаше, спречивме економски колапс

Ана Ололовска

80 години затвор за тинејџер кој си ги уби мајката и сестрата

Бебе почина во вжештено возило, родителите додека беа на миса и го оставија само три часа

ВИДЕО: Кинески борбен авион опасно се приближи до американски, Пентагон ја објави снимката

Ана Ололовска