Вучиќ објави фотографија како дете и им се заблагодари на родителите

Од:

Српскиот претседател Александар Вучиќ на профилот на „Инстаграм“ објави фотографија од седумдесетите години, од времето кога бил дете, заедно со татко му Анѓелко, мајка му Ангелина и братот Андреј и упати порака на благодарност.

„Никогаш немам доволно време за мајка ми и татко ми. Им благодарам за грижата, љубовта и за се што можат да издржат“, напиша Вучиќ на профилот на „Инстаграм“.

И пред извесно време, Вучиќ на Инстаграм објави стара фотографија од неговата мајка како го држи во прегратка и ја наслови како „мајка“.

Би можело да ве интересира

ЕКФР: Кризата овозможи Вучиќ да ги засили нападите врз ЕУ

Вучиќ: Со промена на пристапот Србија агресивно ќе го нападне вирусот

А1он

Борел го уверил Вучиќ дека ЕУ прави сѐ да му помогне на западниот Балкан

А1он

Вучиќ: Србија од утре целосно ги затвoра границите, освен за камионите

А1он

Меркел и Вучиќ за брзо продолжување на дијалогот со посредство на ЕУ за нормализација на односите Србија-Косово

А1он

Вучиќ: Три години затвор за секој што не ја спроведува изолацијата

А1он