Втор удар од Ковид-19 врз Роналдо

Од:

Пандемијата на коронавирус силно ја погоди хотелската дејност на Кристијано Роналдо. Откако се зарази и изолираше две недели, петкратниот добитник на „Златната топка“ сега мораше да чуе уште една лоша вест. А тоа е дека ќе биде принуден да ги затвори двата хотели во Португалија затоа што има пад на резервациите за 80 отсто поради пандемијата.

Еден од нив е во неговиот роден Фуншал на островот Мадеира, а другиот е во главниот град Лисабон.

Како што е познато, ланецот на Роналдо се вика PestanaCR7 и има хотели во Мадрид, Њујорк и Маракеш.

Колегите на Роналдо во туристичката индустрија веќе се пожалија дека се притиснати до ѕидот, претрпуваат огромни загуби и не можат да си дозволат да трошат на нешто што не им носи профит.

Би можело да ве интересира

Италијанскиот министер за спорт рече дека Роналдо го прекршил безбедносниот протокол со враќањето во Торино

Ана Ололовска

Нејмар го престигна Роналдо по број на голови за националниот тим

Ана Ололовска

Роналдо трет според број на репрезентативни настапи во европските селекции

Ана Ололовска

Роналдо се вмеша во скандал, се чека реакција на управата на Јуве

А1он

Кристијано Роналдо направи скандал во Јувентус за да патува со репрезентацијата

Жарко Настоски

Роналдо стана првиот играч кој постигнал 450 погодоци во најдобрите пет европски шампионати

Ана Ололовска