ВИДЕО: Концерт посветен на Украина, пеат голем број украински и светски музички ѕвезди

Од:

Денеска во 17:30 часот почна светски онлајн телемаратон за поддршка на Украина под слоганот „Спас за Украина“, а истиот се пренесува и на видеобим на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје.

dobivaj vesti na viber

На концертот, како што соопштија од украинската амбасада во земјава, ќе настапат голем број украински и светски музички ѕвезди.

Меѓу нив ќе бидат украинските пејачки Џамала и Руслана, а од светските ѕвезди ќе настапат: Стинг, Ед Ширан, Брајан Адамс, групата „Ју ту“, Мадона, Имани, „Имеџин Драгонс“, Елтон Џон и многу други.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Спикерка на српска телевизија ја прочита веста за смртта на Кулио, па направи гаф на кој сите се смеат

Ана Ололовска

Почина познатиот рапер Кулио

Горан Наумовски

Албумот „Најголеми хитови на Квин“ постави нов рекорд на продажба во Велика Британија

Горан Наумовски

(Видео) Музика и хор од 20.000 евра на свеченото отворање на првите 40 километри автопат во Црна Гора

Орце Костов

Ендрју Флечер од Depeche Mode почина на 60-годишна возраст

Ана Ололовска

„Ворнер мјузик“ ги доби правата за сите песни на Дејвид Боуви

Ана Ололовска