Во ресторан ставил кадифени мечиња за масите да не зјаат празни

Од:

За да направи пријатна атмосферата во ресторанот, германски угостител поставил големи кадифени мечиња на столиците околу масите кои треба да бидат празни поради физичко растојание.

Кадифените животни изгледаат многу подобро од предупредувачките ленти или прегради од плексиглас, рече Муса Гезер, сопственик на ресторанот „Бифин бир“ во Хофхајм, во западниот дел на земјата.

– Гостите го прифатија тоа многу, многу добро, рече тој. „Нивната насмевка е загарантирана“.

Фотографиите од големи мечки на масите ги преплавија социјалните медиуми

Германските ресторани полека почнуваат да работат откако со недели беа затворени поради пандемија.

Би можело да ве интересира

Вработен во Старбакс во Сан Диего добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

Ана Ололовска

Се продава родното место на Че Гевара

Ана Ололовска

Вo руините на полски замoк пронајден ковчег со сребро од Втората светска војна

Ана Ололовска

Јела Вонк заработува стотици илјади од својата носена долна облека

Ана Ололовска

На протест тргнала со транспарент, дома се вратила со свршенички прстен

Ана Ололовска

Чеченија: Субвенции за невеста

Ана Ололовска