Во Индија е отворена првата болница за слонови

Од:

Во северната индиска држава Утар Прадеш е отворена првата болница за слонови, што е опремена со најсовремени средства за лекување на тие животни.

Првиот пациент во болницата е 49-годишниот слон Аша, кој има повреда на левата предна нога.

Новата болница се простира на над 12.000 квадратни метри, а наменета е за лекување на повредени, болни и стари слонови.

Би можело да ве интересира

Русија и Индија потпишаа договори за трговија и оружје

А1он

Индиските сили по грешка убиле неколку цивили

Катерина Павлова-Николовска

Њу Делхи повторно ги затвори училиштата поради загадениот воздух, се повеќе деца во болници

А1он

Силен земјотрес со магнитуда од 6,1 степени по Рихтер погоди пограничен реон меѓу Индија и Мјанмар

Индија со закон ќе ги забрани криптовалутите

А1он

Над 60 луѓе загинаа во поплавите во Индија

А1он