Во Германија избрана „Мис 50 +“

Од:

На натпреварот „Мис 50 плус“ во Германија, победи Татјана Јунгер од покраината Долна Саксонија. Таа е, инаку, физиотерапевтка и мајка на две деца.

Финалето на натпреварувањето се одржа во градот Харзевинкл во Северна Рајна-Вестфалија. На него учествуваа 20 дами на возраст од 50 до 69 години.

Учесничките имале задача да излезат на сцената во бизнис-костум и вечерна тоалета.

На второ и трето место завршиле Венке Оланд и Пеги Бајзерт, и двете жителки на покраината Баден-Виртемберг.

Би можело да ве интересира

Руската мисица смета дека изборот е наместен: Сите бегаа од мене зашто сум Русинка

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Хрватска уапсена поранешна мис на Мексико за кражба на вино вредно 1,6 милиони евра

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1он

ВИДЕО: Убавицата од Јамајка прогласена за нова Мис на светот

Ана Ололовска

Белорусинка е победничка на првиот светски избор за Мис во инвалидска количка

Наум Локоски