Во Германија избрана „Мис 50 +“

Од:

На натпреварот „Мис 50 плус“ во Германија, победи Татјана Јунгер од покраината Долна Саксонија. Таа е, инаку, физиотерапевтка и мајка на две деца.

Финалето на натпреварувањето се одржа во градот Харзевинкл во Северна Рајна-Вестфалија. На него учествуваа 20 дами на возраст од 50 до 69 години.

Учесничките имале задача да излезат на сцената во бизнис-костум и вечерна тоалета.

На второ и трето место завршиле Венке Оланд и Пеги Бајзерт, и двете жителки на покраината Баден-Виртемберг.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1он

ВИДЕО: Убавицата од Јамајка прогласена за нова Мис на светот

Ана Ололовска

Белорусинка е победничка на првиот светски избор за Мис во инвалидска количка

Наум Локоски

„Мис Порто Рико“ избрана за нова „Мис на светот 2016“

Ана Ололовска

Шпанка стана Мис на светот за 2015-та

Емир Латифовиќ