Во центарот на Виена лизгање на 9 илјади метри квадратни мраз

Од:

Во центарот на Виена, пред Градското собрание, 25.година по ред е поставено најголемото лизгалиште во Австрија, кое оваа година опфати површина од 9.000 метри квадратни и тоа на две нивоа.

„Виенскиот леден сон“ почна во 1996 годин, кога граѓаните на Виена имале на располагање се на се 1.800 метри квадратни мраз, пред Собранието, за уживање во зимскиот спорт.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Поларната светлост сега може да се набљудува во живо

А1он

Монако е државата во која луѓето живеат најдолго

Ана Ололовска

Половина од плажите низ светот може да исчезнат во следните 80 години

Ана Ололовска

Куќата на љубовниците во Помпеја се отвора по 40 години

Ана Ололовска

Во Амстердам еротски комплекс наместо Црвените фенери

Ана Ололовска

Амстердам размислува да ја забрани марихуаната за туристите

Ана Ололовска