Влатко Стефановски ќе настапи на Д-фест во Дојран

Од:

Музичката легенда со неверојатна техника за свирење гитара Влатко Стефановски летово првпат ќе настапи пред фестивалската публика во Дојран со акустичен концерт.

Некогашниот член и еден од основачите на „Леб и сол“ ќе ги забавува посетителите на фестивалот со неговиот препознатлив стил на музика, во звукот на етно, рок, џез фјужн и блуз.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „Senorita“

Ана Ололовска

Тамара Тодевска водителка на МАС

Драган Поповски

Тајзи го промовираше новото видео за „Сине“

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Твоите очи Лено мори“ во модерен дип-хаус звук создаден од Cyrillic

Ана Ололовска

Паричка во чест на рок-групата „Квин“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тамара го наполни најпознатиот геј клуб во Лондон

Ана Ололовска