Виндоус 8 на Мајкрософт достапен во Македонија и на македонски јазик

Од:

Нови понуди, апликации и широк спектар на опции за хардвер се неколку од можностите што ги нуди Виндоус 8 на своите клиенти. Виндоус 8, Мајкрософт, го презентираше за своите клиенти во целиот свет, вклучувајќи ја и Македонија. Достапен ќе биде на повеќе од 140 пазари и адаптиран на 37 јазици, меѓу кои и на македонски.

На своите клинети со новиот производ, кој според нив е револуционерен, нуди  нов кориснички интерфејс, широк спектар апликации од Виндоус оперативниот систем, достапен на повеќе од 1.000 Виндоус 8 сертифицирани модели компјутери и таблети.

Со лансирањето на Виндоус 8, Мајкрософт го отвора прозорецот кон светот, воопшто, за таблети или персонални компјутери, без разлика дали корисникот има потреба од креирање, работа или забава – Виндоус 8 обезбедува можности кои одговараат на секој личен стил и потреби.

Виндоус 8 ќе биде достапен во две верзии во продажбата на мало Виндоус 8 и Виндоус 8 ПРО. За сите деловни корисници конфигуриран е Виндоус 8 Ентерпрајз, кој нуди нови можности во мобилното работење, како и подобрена енд – то – енд безбедност на функции. Во исто време, претставен е новиот член на семејството од Виндоус дизајниран за АРМ-базирани таблети.

Една од главните карактеристики на Виндоус 8 е новиот брз и лесен почетен екран кој им овозможува на корисниците оне клин пристап до апликациите, како и содржина која за нив е најважна – со сосема нов Интернет Експлорер 10, кој е совршен за тач и има вграден СкајДраив.

Би можело да ве интересира

Во продажба билетите за првиот лет со летачко такси

Ана Ололовска

Новиот Плејстејшн 5 во ноември за 400 и 500 долари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Џеф Зајберт: Сѐ што правите на интернет се следи и се запишува

Ана Ололовска

Приходите на аликацијата „Зум“ зголемени 3,5 пати

Ана Ололовска

Пет египетски „инфлуенсерки“ осудени на две години затвор

Ана Ололовска

„Епл“ го одложи претставувањето на новиот „Ајфон“

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × 4 =