ВИДЕО: Зошто во борбите меѓу „Карпата“ и Статам никогаш нема победник?

Од:

Ѕвездите од последните неколку продолженија на „Брзи и бесни“ – Двејн Џонсон и Џејсон Статам имале договори според кои во секоја борба, секој од нив има право на ист број удари, објави „Варајети”.

Освен тоа, при составувањето на договорите за нивните улоги во серијалот, исто така, тие барале – во нивните меѓусебни „тепачки“, никогаш да нема победник и сите да завршуваат нерешено. Се шпекулира дека реципроцитетот го има и во многу други детали во филмовите.

Покрај тоа, и двајцата актери имаат најмено свои луѓе кои го бележат и следат секој детал што го засега договорот.

Последната можност да се провери дали овие пишувања се точни, е новиот филм со поднаслов „Хобс и Шо“.

Џонсон, инаку познат како „Карпата“, е прогласен за најплатен холивудски глумец за минатата година.

Би можело да ве интересира

Премиера на филмот „Сите против сите“ во Љубљана

Ана Ололовска

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД

Ана Ололовска

Филмот „Манаки – приказна во слики“ во кино „Одеон“ во Софија

Ана Ололовска

Спасовски: Владата ќе го плати патот за Атиџе и екипата на Оскарите

Предраг Петровиќ

Филмот „Малмкрог“ на Берлинале, краткиот „Налепница“ на фестивалот „Санденс“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Атиџе ги чека Оскарите: Многу сум радосна, мала држава ама му покажавме на цел свет дека можеме

Кристијан Ландов