ВИДЕО: Жестоко пукање при снимање на американска серија во Пула, луѓе во паника бегаат од кафулињата

Од:

Оваа недела во Пула започна снимањето на серијата „FBI: International“, зад која се Дик Волф и Дерек Хас. Дик Волф, меѓу другото, е познат по познатата серија „Закон и ред“, како и низа други достигнувања, а FBI International е продолжение на франшизата за ФБИ, која се фокусира на акции надвор од САД.

Акционите сцени се снимаат во центарот на градот и пред арената Пула, а поради пукотниците кои одекнуваат во градот, многу минувачи кои не знаеле дека се снима серијата почнале да бегаат од кафулето.

Снимањето на серијата се одвива во Пула, а главните улоги ги толкуваат Лук Клајнтанк, Хајда Рид, Картер Редвуд, Ванеса Видото и Александра Пол, кои гледачите ќе имаат можност да ги видат во улогите на елитните агенти на ФБИ.

Во серијата беа ангажирани повеќе од 300 локални статисти, кои требаше да поминат кастинг, односно аудиција, која предизвика голем интерес уште првиот ден.

Инаку, американската крими серија треба да почне да се емитува кон крајот на септември годинава.

Би можело да ве интересира

Угостител од Истра: На готвачите им нудам 2.000 евра, на келнерите 1.000, никој не сака да работи

Ана Ололовска

ВИДЕО: Експлозија одекна низ цел град, детонирана подводна мина кај Риека

Катерина Павлова-Николовска

Тајната е откриена: Како се прават звуците на чудовишта во серијата The Last of Us

Притворен е матурантот кој со мачета влезе во загрепска гимназија

Горан Наумовски

Уапсено момчето кое упадна со мачета во гимназија во Загреб

Ана Ололовска

ВИДЕО: Млад човек со мачета упадна во гимназија во Загреб, полицијата трага по него

Ана Ололовска