ВИДЕО: За време на пренос во живо од Сараево новинарка удрена од тротинет

Од:

Новинарката на Сараевската Федерална телевизија, Вилдана Мехмедовиќ, известувала во живо од мостот Фестина Ленте во главниот град на Босна и Херцеговина, кога зад неа се појавил маж кој туркал електричен тротинет и случајно, не гледајќи, ја удрил.

Случајниот минувач се извинил, а репортерката го прифатила извинувањето, јавува N1 БиХ.

„Такви работи се случуваат. Во живо сме во програмата и се ни е простено“, изјави Мехмедовиќ.

@dinodurmic

#live #jutarnjiprogram #ftv #fyp #foryou #foryoupage

♬ original sound – dinodurmic

Видеото  стана вирално на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Повеќе од сто осомничени опфатени со истрагата во БиХ поврзана со апликациите „Скај“ и „Аном“

Изетбеговиќ: Без СДА не може да се формира влада во Федерацијата БиХ

Ана Ололовска

Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска

Ана Ололовска

Се излеа реката Дрина, поплавени земјоделски површини и градска плажа

Ана Ололовска

Нарко бос си ја сошил устата во босански затвор

Изетбеговиќ по 23 години нема да биде на власт во БиХ

Ана Ололовска