ВИДЕО: Врисоци, летаат предмети-снимки за најстрашните турбуленции во авионите

Од:

Турбуленцијата е една од најлошите нешта што може да се доживееат на летот, а луѓето на ТикТок ги споделија најстрашните снимки од патувања што ги доживеале со авион.

@skytleea Footage from inside an Airplane as it goes through Air Turbulences#skytleea #pilot ♬ original sound – Skytlee

Моника Рајгада ја снимила хорор сцената за време на летот од Остин, Тексас до Франкфурт, Германија со Луфтханза, а во нејзиното видео можете да се види како работите се расфрлани во авионот.

Во моментот кога на патниците им била служена вечера настанале турбуленции, што предизвикало дополнителен хаос на летот.

@monicaraygada What extreme turbulance looked like in the Austin to Frankfurt Lufthansa flight 🥺 #lufthansa #planeturbulence #austintx #frankfurt #airplane #airplaneturbulence #austin ♬ original sound – Monica Raygada

Друг корисник на Тикток постави видео на кое се гледа уште еден сериозен случај на турбуленции со превртена количка за пијалоци. Видеото е снимено на летот на „Делта“ од Санта Ана, Калифорнија до Сиетл, Вашингтон, кој бил принуден да го пренасочи летот до Рено, Невада поради турбуленции.

@traveltmz cleanup on aisle… #traveltmz #traveltiktok #messytiktok ♬ оригинальный звук – Мария – Stories • Дизайн

Би можело да ве интересира

Драма над Балтикот: Руски авион пресретна два американски бомбардери

Максути: Трите противпожарни авиони се функционални

Горан Наумовски

НЛО и над Европа – Драма на небото над Романија, војската ги крена миговите

А1он

Штрајк на контролорите на летање на аеродромот Орли во Париз, откажани многу летови

Се подаруваат 500.000 авионски карти

САД и Франција не ја отфрлаат можноста за испраќање борбени авиони во Украина