(ВИДЕО) Враќање на Маверик: Том Круз го најави новиот „Топ Ган“

Од:

„Топ Ган“ се врати. Актерот Том Круз ненадејно се појави на Комик-Кон за да го прикаже првиот инсерт од долгоочекуваното продолжение на овој акционен филм.

„Топ Ган: Маверик“ треба да почне да се прикажува во јуни 2020 година, а во него ќе се врати темпераментниот воен пилот по повеќе од 30 години од изворниот филм, кој го претвори американскиот глумец во светска ѕвезда.

– Постојано ме прашуваат: Кога ќе снимиш втор? Бевте многу трпеливи и чувствував дека е моја одговорност тоа да го исполнам, истакна Круз пред обожавателите на Комик-Кон, каде се собираат љубители на филмови, телевизија и книги во Сан Диего.

Продолжението на филмот следува повеќе дестици години од оригиналниот филм во 1986 година и во него се појавуваат глумците Мајлс Телер, како син на пилотот Гус, кој го играше Ентони Едвардс и кој беше убиен за време на вежбите во првиот филм, како и Џон Хам, Ед Харис и Вал Килмер, повторно во улогата на „Ајсмен“, соперникот на Маверик.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кенгур првпат виде снег, неговата реакција е неодолива

Татјана Ташкова

Лажела колку години има за да стане модел

Татјана Ташкова

Новогодишна елка и базар на плоштадот во Скопје

Татјана Ташкова

Пензионерка од Англија е опседната со Мурињо, има 38 тетоважи за Специјалниот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ловци спасија заробен елен, неговата реакција е неверојатна

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Е.Т. се врати на Земјата после 37 години

Ана Ололовска