ВИДЕО: Топлес активисти на Фемен прекинаа концерт на бендот на Вуди Ален

Две топлес активистки за заштита на правата на жените го прекинаа концертот џез бендот на Вуди Ален во Хамбург.

Американскиот режисер имаше настап во концертна сала, кога што две демонстрантки се појавија на сцената извикувајќи слогани и со пораки напишани на своите тела.

Двете жени се членки на организацијата за женски права Фемен и се обиделе да прочитаат писмо од посвоената ќерка на Вуди Ален, Дилан Фароу, објави Билд.

Долан Фароу го обвинува Вуди Ален за сексуални напади во 90-те години од минатиот век. По концертот активистки на Фемен делеле и флаери со пораки.

По концертот Вуди Ален објави кратка изјава опишувајќи ги жените кои протестирале како „глупави“.

Во февруари 2014 година Фароу објави јавно писмо за сексуалните напади врз неа од страна на американскиот режисер и тоа беше објавено во „Њујорк тајмс“, но 81-годишниот режисер никогаш не беше изведен пред суд.

Би можело да ве интересира

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Ана Ололовска

Алек Болдвин повторно коментираше на Инстаграм, ќерка му се сликала во танга

Ана Ололовска

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска

Том Круз ги раздели неговите деца од мајка им

Ана Ололовска