ВИДЕО: Тимот на „Беверли Хилс“ на емотивен начин се збогуваше со Лук Пери

Од:

Серијата „Беверли Хилс“ продолжува да се снима по години пауза со старата екипа. За жал без Лук Пери, легендарниот Дилан, кој годинава почина од мозочен удар.

Тимот се збогуваше со познатиот американски актер преку емотивна снимка.

Поточно, на снимката се Џени Гарт која ја толкува улогата на Кели Тејлор и Тори Спелинг како Дона Мартин гледајќи сцена од 90-те години на „Беверли Хилс“, во која се појавуваат Лук Пери во улога на Дилан Мекеј и Џејсон Присли како Брендон Волш.

Двајцата стигнуваат на плажа на Тихиот океан во автомобил, а потоа Дилан му кажува на Брендон – „Добредојде во рајот. Добредојде таму каде што се остваруваат соништата.“

На крајот се појавува порака во која се вели: – „За нашиот пријател, Лук Пери (1966 – 2019)“.

Би можело да ве интересира

Премиера на филмот „Сите против сите“ во Љубљана

Ана Ололовска

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД

Ана Ололовска

Филмот „Манаки – приказна во слики“ во кино „Одеон“ во Софија

Ана Ололовска

Спасовски: Владата ќе го плати патот за Атиџе и екипата на Оскарите

Предраг Петровиќ

Филмот „Малмкрог“ на Берлинале, краткиот „Налепница“ на фестивалот „Санденс“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Атиџе ги чека Оскарите: Многу сум радосна, мала држава ама му покажавме на цел свет дека можеме

Кристијан Ландов