ВИДЕО: Свекрва и снаа ќе се степаа уште на венчавката

Од:

Нетрпеливост меѓу снаa и свекрa излезе на виделина во Калифорнија, кога за време на венчавка за малку не дошло до поголем инцидент меѓу невестата и мајката на младоженецот.

Скандалозниот момент се случил кога свекрвата, за време на венчавката на нејзиниот син со девојката Ана Регсдејл пред неколку месеци, го прекинала моментот на брачен завет со извик до снаата: „Не смееш да кажеш дека син ми има маани!“.

Ненадејното вмешување на свекрвата очигледно ги шокира присутните на венчавката, а по неколку секунди непријатна тишина, снаата одговорила, по што започна вистинска караница.

„Оди си. Нема да ми ја расипеш свадбата. Сите имаат маани, затоа и го сакам. Можеш да си одиш,“ гневно одговорила снаата.

Инцидентот во еден момент се заканувал да ескалира, кога свекрвата Џуди одбила да си оди, велејќи дека таа платила за венчалниот фустан.

Сепак, сестрата на Ана, која ја објави снимката на социјалните мрежи, вели дека свекрвата не успеала да застане на патот на љубовта меѓу младоженците, кои и натаму се во брак и сега имаат дете.

Би можело да ве интересира

Тетовец нападнал газда на кафуле откако му кажале дека нема место поради анти-ковид мерките

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пукање во средно училиште во САД, повеќе луѓе се ранети, меѓу нив и полицаец

Жарко Настоски

Масовна тепачка во Кочани, се пресметувале жртви на кражби и наводни крадци

Жарко Настоски

Физичка пресметка на жители од кочанската населба Трајаново Трло со група крадци

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Колеги обезбедувачи во скопско училиште се тепале на 1 април

Жарко Настоски